قوانین و مقررات


جهت ارائه خدمات پس از فروش مطلوب، پارس می با همکاری کلیه تامین‏‌ کنندگان خود، این امکان را فراهم نموده تا کلیه کالاها تا 7 روز پس از دریافت، امکان تعویض داشته باشند. لازم به ذکر است که مشکلات اعلام شده توسط مشتری، توسط کارشناسان خدمات پس از فروش پارس می کنترل و بررسی می‏‌شود و در صورت تائید وجود مشکل، سفارش مشمول استفاده از خدمات فوق می‏‌شود. توجه داشته باشید که این سرویس، شامل ارسال کردن کالایی که با کالای سفارش کاربر ( رنگ - برند ...)و کالای ارسال شده مغایرت داشته باشدو اشکال‏‌هایی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‌‏شود.
جهت بازپس گیری محصولات تحویل فاکتور خرید، لوازم جانبی و اصل محصول بصورت اولیه مورد نیاز است.
درنظر داشته باشید که در صورتی که کالای برگشتی در شرایط اولیه خود نباشد امکان سرویس دهی وجود ندارد و کالا خارج از شرایط تعویض و یا عودت محسوب می شود.
چنانچه محصول دریافت شده توسط مشتری یکی از شرایط زیر را دارا باشد، تعویض محصول امکان پذیر می باشد:
اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.
درصورت تغایر ساز، برند، رنگ، مشخصات، ابعاد و یا کیفیت سفارش مشتری با محصول و یا خدمت تحویل داده شده
اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی در محصول و یا آسیب دیدگی در بسته بندی آن در اثر حمل و نقل داشته باشد
تردید در خصوص اصالت محصول
به هر دلیلی که اثبات شود که اشتباه از طرف سایت صورت پذیرد کلیه هزینه ی  کالای بازگشتی مطابق فاکتور بر عهده ی پارس می می باشد.

در صورتی که موجودی کالای خریداری شده که دارای عیب و یا مشکل می باشد به اتمام رسیده باشد  و پارس می امکان تعویض کالای آسیب دیده با کالای جایگزین را نداشته باشد، مبلغ سفارش به حساب خریدار واریز خواهد شد

 
کلیه فروش های پرداخت نقدی در زمان تحویل و درصورت عدم پذیرش مشتری قابل انصراف از خرید بوده و شامل هزینه ای برای مشتری نخواهد بود.
محصولات خریداری شده ی آنلاین در تهران توسط پیک پارس می  تحویل گرفته شده و نسبت به تعویض و یا بازپس دادن مبالغ پرداخت شده از طرف مشتری طی 1 تا 2 روز اقدام می گردد.